9 причин відвідати Туніс цього літа :
1. Пляжі
Середземноморські пляжі – головна гордість Тунісу. Білосніжний пісок і блакитне море. Еталоном в цьому сенсі вважаються пляжі Хаммамета. Однак, наприклад, і курорт Порт-Ель-Кантауі може похвалитися чистим піском і прозорим морем. А ще – це місце, де доступні різноманітні, дорогі розваги. Від гольфу до казино.
Якщо ви любите галасливі тусовки, вам підійде міський пляж Суса з його вечірніми пікніками і активними видами спорту. І, звичайно, у українських туристів традиційно затребувані пляжі Джерби і Монастира.
2. Таласотерапія
Центр таласотерапії є практично в кожному курортному готелі Тунісу. Там проводиться комплекс оздоровчих процедур на основі морської води, грязі, водоростей. Найпопулярніші – хаммам, альготерапія (обгортання водоростями), Акватонік (прогулянка по дну басейну з морською водою, оснащеного різноманітними масажними пристосуваннями).
В великих талассо-центрах вам запропонують ванну Клеопатри – з молоком і ароматними ефірними маслами. Ну і, звичайно, душ Шарко затребуваний завжди і у всіх – ця процедура покращує кровообіг і дозволяє скинути кілька зайвих кілограмів.
3. Історія
«Карфаген повинен бути зруйнований», – такою фразою кожну свою промову, незалежно від тематики, завершував давньоримський полководець Катон Старший. Фінікійське місто-держава був як кістка в горлі для великої імперії через свою торгову могутність.
Знищити Карфаген римляни змогли тільки після трирічної виснажливої облоги, під час якої загинуло більшість жителів, і була втрачена велика карфагенская література. Руїни великого фінікійського міста знаходяться на території сучасного Тунісу. Кажуть, оглянути їх за один день неможливо, але, по крайній мірі, спробувати варто.
Ще одне відоме місце – музей Бардо в Тунісі. На жаль, в останні два роки про нього згадували, в основному, в контексті терористичної загрози.
Зараз Влада Тунісу кажуть, що відвідування музею абсолютно безпечно. І там є, що подивитися. Адже це – найбільший археологічний музей Африки (після Каїрського в Єгипті). Тут зібрана найбагатша колекція давньоримських мозаїк, предметів мистецтва античного періоду, підводні скарби і багато іншого.
Накінець, історія Тунісу тісно пов’язана з Сахарою – найбільшої спекотної пустелею, яка займає третину території Африки. З її високими барханами з червоного піску і палючим сонцем. Пустеля в чому сформувала культуру і традиції жителів Тунісу. І сюди можна відправитися на дводенне сафарі.
4. Безпека
За словами міністра туризму і ремесел Тунісу Сальми Еллумі Рекік, країна зараз гарантує безпечний і комфортний відпочинок іноземним туристам. Рейтинг держави за цим показником набагато вище, ніж у його головних конкурентів.
Ппісля терактів Тунісі 2015 року вдосконалили систему охорони готелів, аеропортів, музеїв і ключових пам’яток. Були створені спеціальні підрозділи силових відомств і покращено озброєння армії. Все це, за словами міністра, націлене на те, щоб захистити гостей з-за кордону від будь-яких загроз. В 2016 році туристам було дуже затишно, комфортно та безпечно подорожувати по країні, так що сміло вірушайте у Свій Відпочинок у Туніс.
5. «Зоряні війни»
Марсіанські пустельні пейзажі стали прекрасним фоном для зйомок саги «Зоряні війни». Туніське містечко Татуїн зображував у фільмі мляву планету, батьківщину джедая ЛЮКА Скайуокера. Режисер Джордж Лукас навіть використовував назву туніського містечка для найменування цієї планети, а вдома бербери стали прототипом інопланетних жителів.
Поблизу Татуїна для зйомок «Зоряних війн» була побудована окреме село. Прогулятися по ньому і оглянути «заправні станції» для зорельотів сьогодні може кожен турист.
6. Мода
Туніс пишається своїми тканинами і своїми дизайнерами. Доторкнутися до місцевої моди можна, наприклад, на ринку в будь-якому з міст: тут ви знайдете найтонші шовкові хустки з химерним візерунком, шкіряні сумки і прикраси зі східним колоритом.
А останнім часом популярність завойовують туніські дизайнери, які переосмислюють східні традиції і сучасну західну моду. Виходить помітно й цікаво. Так що, якщо вам хочеться модних експериментів, обов’язково відвідайте магазини місцевих дизайнерів.
7. Кухня
Туніська кухня – це химерне поєднання східних і західних кулінарних традицій. Тут вам буде і традиційна туніська гостра паста харісса, і оливки, і «тажин» – сирний омлет зі всілякими начинками, і медова пахлава, і морепродукти на грилі, і незліченна безліч рибних і м’ясних страв.
Якщо вже прийшли в ресторан, будьте впевнені, що вас тут нагодують досхочу. Часто порції основних страв вже розраховані на двох, а холодні закуски не включаються в рахунок. Заклади розраховані на будь-який гаманець і, незалежно від свого рівня, гарантують свіжу їжу. А ще в Тунісі обов’язково варто спробувати місцеві вина: кілька регіонів славляться своїми виноградниками. Ну і, звичайно, як і в будь-який східній країні, тут дивовижно смачна кава.
8. Озеро
Орошене 200 джерелами, озеро Тозер є красивою туніської пам’яткою. Його пишні пальмові гаї, скелі і вузькі дороги охоплюють понад 1000 акрів на радість відвідувачам, які прагнуть піти далі від переповнених пляжів. Етнологічний музей дозволяє отримати уявлення про місцеве життя. Тут зберігаються заповітні костюми для весіль і свят, старі ювелірні вироби, кераміка і старовинна зброя.
На території Тозера знаходяться зоопарки і екзотичні квітники, за якими можна відправитися на кінну екскурсію. Потім варто відвідати старий квартал з цегляною кладкою і мальовничими провулками.
Після відвідування Тозера зупинка в Шотт-ель-Джерід просто обов’язкова. Мало які види зрівняються з магічними сріблястими і фіолетовими відображеннями на дні пересохлого озера. Для поїздки на солончакову западину варто взяти з собою сонцезахисні окуляри: сліпучі відблиски сонця на солі не дозволяють відкрити очі.
Випадковий міраж – не таке вже рідкісне видовище в цих місцях. Ще в давнину оптичний обман збивав подорожніх. Також обов’язково потрібно взяти камеру – в різний час дня гра сонячних променів висвітлює околиці, створюючи красивий ефект.
9. Оазиси
Частина Тунісу в корені відрізняється від відомих його областей і поступово набирає популярність. Даний регіон лежить на півночі країни – це місто Табарка, відоме як «Зелений Туніс». Середземноморський клімат, пейзажі, багаті незаймані ліси і озера, піщані пляжі – тут є все для повного єднання з природою.
В Табарці можна зайнятися дайвінгом, відвідати рибні ресторани, придбати сувеніри з коралів або насолодитися спа-процедурами. Незважаючи на віддаленість від епіцентрів розваг, життя Табарки наповнене культурними подіями. Тут проводиться Фестиваль весни (травень), Джазовий фестиваль і Фестиваль коралів.
Фінляндія, в гості до Санта Клауса. Акційна ціна! Поспішайте зустріти Новий рік та Різдво 2025…
Венеція, Флоренція, Рим та Ватикан. Виїзд зі Львова на 5 днів тур 31 жовтня -…
Стамбул чудовий в будь яку пору року, прогулянки, екскурсії, шопінг, гастрономія, морепродукти, виїзди щосуботи через…
Яка чудова Швейцарія, водограї, гори, природа, тут ви порелаксуєте на максимум. Цюрих, Женева, Берн +…
Поїхали в автобусний тур до Іспанії : Прекрасна Барселона Виїзд зі Львова: 2 листопада -…
Хорватія автобусний тур зі Львова!!!Хорватія раннє бронювання та гарячі тури 2024!!! Можна приєднатись до туру…