8 екстремальних видів відпочинку, які варто спробувати
1. Лечу куди хочу
Політати в повітрі і опуститися на воду? Це нескладно. Спробуйте прогулянку на гідродельтаплані. Це щось середнє між маленьким літаком і катамараном. Розігнавшись по воді, пілот помчить вас в небо, звідки ви зможете спостерігати за чудовими пейзажами річок та околиць водойми.
Швидкість гідродельтаплану – близько 75 км / г. Літають зазвичай вдвох з пілотом. Але якщо ви на дієті, і ваш супутник теж, тобто загальна вага не перевищує 120 кг, то можна політати і вдвох, не рахуючи «командира».
2. Відірватися на повну
А хочете просто з’їсти улюблений десерт на небесах? Тоді вам потрібно заглянути в один з підвісних ресторанів відомої мережі. Подібні заклади є в Бельгії, Греції і ще 40 країнах. Ви займаєте місце за столиком і міцно пристібаєтесь. Офіціанти прихоплять з собою позначені в меню страви, теж одягнуть страховку і піднімуться в небо разом з вами.
Платформу зі столом і кріслами піднімуть на висоту від 50 метрів. І коли ви нарешті відійдете від першого шоку, можна буде приступати до замовлених страв, які офіціанти подадуть, спритно курсуючи по майданчику між столами. До речі, якщо ви у відрядженні, тут же можна обговорити робочі питання і укласти контракт. Або ж зовсім одружитися – так, таку послугу теж пропонують.
3. Прокататись по пустелі на сендборді
Не хочете озброїтися сноубордом і проїхатися по піску? Ні? І правильно! Тому що для цього потрібен сендборд, спеціальна дошка, обладнана для катання саме по піщаних дюнах. Це можна зробити в Єгипті, Австралії, Америці, Африці. Далеко, не сперечаємося. Але воно того варте. До речі, навіть якщо ви сноубордистка зі стажем, будьте обережні – техніка піщаного ковзання відрізняється від снігового.
І віражі проходяться інакше, і гальмувати потрібно по-іншому, та й подряпатися дуже легко. Але і враження абсолютно незабутні! Витрати, між іншим, теж. Скористатися своїм улюбленим сноубордом не вийде без переробки. Так що або беріть спорядження в оренду, або купуйте своє.
4. Багато-багато мавп
Втомились від міських джунглів? Відправляйтеся в справжні. Хоч раз в житті варто відвідати чудові країни Латинської Америки з їх колоритом і захоплюючими природними пейзажами. Водоспади і гори, льодовики і джунглі з папугами.
Добратись до континенту і вибрати місце проживання можна і самостійно, але ось похід до водоспаду або в джунглі краще здійснювати разом з гідом.
5. Дайвінг з акулами
Пам’ятаєте розповідь Олдріджа «Thesharkcage»? Багато читали його на уроках англійської мови в оригіналі. Звичайно, таких випробувань собі не побажаєш, але відчути, як на тілі навіть під гідрокостюмом проступають величезні мурашки, а серце калатає десь у вухах, багато хто захоче. При належній підготовці і дотриманні всіх правил заняття цілком собі безпечне.
У міцну клітку поміщається людина спрагла до пригод, а сама клітка опускається в воду, де плавають акули. Розміри клітки і відстань між прутами не дадуть хижакам заподіяти вам шкоди, в той час як ви фотографуєте їх або просто мружиться від страху. Після такого відпочинку ви точно перестанете боятися павуків і мишей на дачі.
6. SUP-серфінг
Не любите хвилі і бризки, але жити без води не можете? Відправляйтеся споглядати морську поверхню на SUP-дошці. Ця абревіатура означає StandUppaddle, тобто катання на дошці з веслом в положенні стоячи. Ні, звичайно, спочатку можна і сидячи. Цей вид відпочинку відмінно підійде початківцям – не потрібні довгі курси підготовки і супернатреноване тіло для оволодіння мистецтвом «плавання».
Чим ширше дошку ви візьмете, тим стійкіше вона буде, тим комфортніше будете себе почувати. Де екстрим? А ви уявіть, що ковзати по поверхні, а під вами товща блакитний прозорої води – видно все до дна, попереду тільки горизонт. А потім вже можна і пару трюків спробувати, і швидкості додати.
7. Ходіння по гарячому вугіллю
Саме, так. Можливо і таке за ваші гроші. А можна і безкоштовно у себе на дачі, але краще у відповідній атмосфері в колі однодумців. Зазвичай це практикують на різних східних тренінгах. Там вас навчать зосереджуватися, відчувати єднання зі своїм внутрішнім «я».
Але якщо ви реаліст і практик, просто згадайте курс фізики, згадайте про теплопровідності різних матеріалів, в тому числі про погану теплопровідності попелу. Ну і про час перебування на кожному Вуглику. Якщо особливо не замислюватися про сенс життя на кожному кроці, то ризик отримати опіки буде мінімальним. Зате осягнути себе і свої здібності за підсумками зможете.
8. Сходження на вершину Вулкану
Таку прогулянку краще здійснювати в супроводі гіда. Можна і самостійно, але послуга в принципі не є дорогою, зате ви отримаєте інструкції та цінні поради. Діючих вулканів, до речі, не так багато, а тих, що вивергають не тільки струменя сірководню, а й те бажане полум’я, ще менше.
Побачивши це все, ви не пошкодуєте ні про витрачені гроші, ні про час і сили, залишені в дорозі. Наприклад, вулкан Ясур на острові Танна. Слова, якими мандрівники описують свій стан на краю кратера – божевільно, фантастично, незрівнянно, немислимо, запаморочливо. Уже Захотілося? Відправляйтеся на Вануату або вулкан Батур на острові Балі.