Дорога в Болгарію на автомобілі
Кожен мандрівник хоча б раз мріяв про свободу пересування та можливість повністю самостійно визначати свої плани, маршрут та час поїздки. На перший погляд це здається доволі складною задачею, адже потрібно врахувати безліч нюансів і деталей. На практиці не все так важко.
Для планування маршруту до Болгарії зручно використовувати відповідні сервіси. Наприклад, від Google, що є одним з найбільш простих і відомих. Він допоможе чітко прорахувати весь маршрут, час та кілометраж, ураховуючи необхідні зупинки.
Дорога до Болгарії пролягає через Румунію, а середній час подорожі досягає 24 годин без урахування кордонів. У більшості випадків перетин кордонів Болгарії, Румунії і Молдови відбувається достатньо швидко, але варто розраховувати витратити кілька годин на різноманітні непередбачувані обставини.
Потрапити до Болгарії можна через перехід Рені-Галац, через Румунію. При наявності візи Болгарії потреба у додаткових транзитних документах відсутня. Але варто пам’ятати про придбання віньєтки – спеціальної наліпки, яка засвідчує сплату відповідного транспортного збору. Така ж наліпка знадобиться і на території Болгарії. Придбати її можна на кордоні або на автомобільних заправках.
До самої Болгарії веде міст через Дунай. Процедура переходу дещо відрізняється для власників болгарської і шенгенської візи, але загалом не викликає питань. Серед нюансів і особливостей: до Болгарії не можна ввозити м’ясні і молочні продукти, за винятком дієтичних та дитячого харчування. Також існують обмеження до 200 цигарок, до 2 літрів вина і до 1 літру міцних алкогольних напоїв. Загалом, поїздка до Болгарії зазвичай проходить без додаткових проблем.
Необхідні документи для подорожі до Болгарії
Одне з основних питань при плануванні автомобільної подорожі – документи, які необхідно зібрати заздалегідь:
Віза. Відвідування Болгарії можливе по національній чи відкритій шенгенській візі.
Медичне страхування. Його наявність – гарантія отримання своєчасної медичної допомоги у разі необхідності.
Водійське посвідчення міжнародного зразка. Сучасні українські посвідчення відповідають актуальнім нормам, тож не потребують додаткового оформлення.
Свідоцтво реєстрації транспортного засобу.
Талон техогляду.
Довіреність, якщо водій не є власником автомобіля.
Дозвіл на виїзд від банку у разі, якщо авто знаходиться у кредиті.
“Зелена карта”. Міжнародне страхове свідоцтво оформлюється індивідуально, з урахуванням терміну перебування на території країни.
Дорожні збори. Їх необхідно сплатити на території Румунії і Болгарії.
Додатково може знадобитися офіційний переклад деяких документів англійською мовою. Зазвичай це стосується довіреності та банківського дозволу.
Прокат автомобілів в Болгарії
Популярна послуга серед подорожуючих – оренда автомобіля на час мандрівки. Для цього варто ознайомитися з певними особливостями країни і її законодавства.
Автомобіль на кілька днів можна орендувати у невеликих компаній, які зазвичай співпрацюють з готелями. Для довгої оренди краще звернутися до перевірених світових організацій, які допоможуть з вирішенням всіх питань.
Не варто економити на страхуванні. На час оренди на кратці має бути відповідна сума застави, яку блокує компанія-орендодавець. Також існують певні обмеження пробігу, обмеження щодо кількості водіїв і їх стажу, спеціальні правила для подорожей з дітьми. Особливу увагу варто звернути на правила дорожнього руху країни.
А щоб не витрачати власний час на самостійне вирішення всіх організаційних питань, зверніться по допомогу до спеціалістів агенції “Везувій Тревел”.