Йорданія – 5 причин побувати
Основні причини побувати в відпочити в Йорданії:
1. Пляжі
– В Йорданії є два моря – Червоне і цілюще Мертве, а тому питань з пошуком відповідного пляжу у вас не виникне. Якщо захочете поніжитися в ласкавих променях йорданського сонця і досхочу поплавати, варто вибрати Аккабу, один з найпопулярніших курортів країни.
– Кристально чиста вода, піщані і кам’янисті пляжі (кому які подобаються), вся необхідна для повноцінного відпочинку інфраструктура, відмінний дайвінг і той факт, що купатися тут можна цілий рік, напевно зроблять Аккабу вашим фаворитом!
– Ну а якщо захочете оздоровитися, то вам прямо на Мертве море, чиї цілющі грязі і вода, багаті мінеральними солями і мало не усією таблицею Менделєєва, вже давно зробили його всесвітньо відомої лікарнею. Один нюанс: на Мертвому морі біля всіх готелів свої пляжі, тому, якщо ви приїхали сюди тільки заради купань, то краще відправитися на міський пляж «Амман-Біч».
2. Що подивитися
– В Йорданії стільки історичних пам’яток і пам’ятників архітектури, що для того, щоб досліджувати їх всі, знадобиться повертатися сюди знову і знову. Давні цівілізації, залишки давньоримських міст, середньовічні арабські лазні і величні храми Петри, святі місця і неземної краси пейзажі – Йорданія таїть в собі масу скарбів.
– Обовязково відвідайте скельне місто Петру, що біля Аммана. Давня столиця Набатейського царства вразить вас своєю унікальною архітектурою, храмами і палацами, вирубаними прямо в скелі, що створює в цьому місці таємничу і утихомирену атмосферу.
– Поринути в часи Римської Імперії можна, відправившись в Джераш – відмінно зберігся зразок давньоримського міста. Вулиці, обрамлені колонами, візантійські церкви і красивий амфітеатр – і все це в годині їзди від Аммана.
– Любителям археології напевно сподобається Пелла з її греко-римськими руїнами, розкопками поселення IV століття до н.е., візантійськими будинками і храмами і цілим кварталом часів раннього ісламу.
– Побачити архітектуру Йорданії у всій красі можна, відвідавши Замки пустелі або халіфські Палаци – порядку 30-ти резиденцій, побудованих в епоху Омейядів. Каср Амра, Каср Харрана, Каср Халлябат і Азракскій замок – потрібно обов’язково оглянути для кожного туриста.
– І, звичайно, не пропустіть можливість на власні очі побачити місця, пов’язані з історією християнства: Мадабу з її неймовірної краси мозаїками (! Одна карта Єрусалиму і Святої Землі IV століття чого варта), гору Небо, де за переказами був похований Мойсей, фортеця Ірода Великого в Мукавір і місце хрещення ісуса в Тель-аль-Харрар.
– Ну а наостанок неодмінно помилуйтеся чудовими фарбами і неповторними пейзажами пустелі Ваді-Рам і заночують в цьому селищі бедуїнів – ніч в пустелі це щось чарівне!
3. Активний відпочинок
– Не думайте, що Йорданія це тільки пусте лежання на пляжі або полювання за старожитностями серед місцевих розкопок і древніх руїн. Для тих, кому відпочинок не відпочинок без дози адреналіну, східне королівство приготувало масу розваг.
– Так, якщо ви володієте навичками дайвінгу, можна організувати занурення біля коралових рифів (наприклад, в Аккабі). Мальовнича флора і фауна Червоного моря подарують вам незабутні враження! Але навіть якщо ви жодного разу не занурювалися з аквалангом, не біда: в місцевих дайвінг-центрах можна пройти попередній інструктаж.
– Якщо цього виявиться мало, то до ваших послуг польоти на повітряній кулі або параплані над пустелею Ваді-Рам, а справжні «альпіністи» можуть відправитися в похід в гори.
– Зовсім не сидиться в готелі і душа просить пригод? Тоді орендуйте позашляховик і перетнувши країну з півночі на південь, заїжджаючи в найзнаменитіші біблійні та історичні місця.
– Але найкращий варіант дізнатися справжню Йорданію – це перетнути пустелю і центральне нагір’я разом зі справжнім караваном, з верблюдами, погоничами і стоянками серед барханів. Повірте, цей тиждень ви запам’ятаєте на все життя!
4. Кухня
– Яке ж знайомство з Йорданією без дегустації шедеврів національної кухні?! Вона тут, в загальному, схожа з кухнями інших країн Сходу, таких як Емірати, Сирія або Ліван: місцеві кухарі залюбки і багато використовують зелень, пряні трави, м’ясо і овочі. Але, всупереч розхожій думці, йорданська кухня зовсім не відрізняється особливою гостротою або пряністю.
– Чтоби скласти найповніше думку про кулінарні традиції Йорданії, спробуйте менсаф (баранину з рисом, зварену в сметані і посипану смаженими горіхами) або адас (суп з жовтої сочевиці з куркою і цибулею в лимонному соці).
– Напевно зацікавить вас і маклюба (запіканка з картоплі і баклажанів, обсмажених з м’ясом, рисом і спеціями), а точніше – її подача: ємність, в якій вона готувалася, накривають великою тарілкою і перевертають. Їдять маклюбу зі сметаною.
– Безперечно покуштуйте і млухію (зупку з м’яса курки або кролика з часником, рисом і соком лимона), особливу пікантність якій надають пряні трави.
– Ну і, звичайно, куди ж без десерту? Йорданські солодощі не дарма вважаються найсмачнішими на Сході, тому не пропустіть свій шанс покуштувати най-най: кунжутне печиво, пахлаву з фісташками, кунафу (або кнафе) – рід пахлави різних сортів (є сирна, з заварним кремом, з ягодами, фруктами і горіхами), катаеф (млинці з кремом, горіхами або сухофруктами), а також місцевий десерт з агави – жауафа.
5. Сервіс
– Йорданія – дуже зручна для мандрівників країна. Тут величезний вибір розваг як для туристів преміум-класу, так і для тих, хто вважає за краще бюджетні подорожі.
– Туристична карта Jordan Pass надає право безкоштовного доступу до більш ніж 40 пам’яток країни. Подібні карти є в багатьох містах і країнах світу, проте не скрізь вони настільки корисні.
– Посудіть самі: 40 знакових місць (в тому числі згадана вище Петра, цитадель Аммана, кілька замків і музей найнижчої точки Землі), безкоштовні електронні карти і брошури, а також звільнення від сплати зборів при отриманні візи (28 доларів). Таких умов на даний момент не надає жодна країна світу.
– Мінімальная Jordan Pass Вартість – 99 доларів, максимальна – 113 доларів. Розрізняються вони тривалістю дії.