м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7488 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Клімат і погода, сезон дощів на Шрі Ланці

Клімат і погода, сезон дощів на Шрі-Ланці

Шрі-Ланка, о.Цейлон, Cinnamon Bey Hotel 5*
Клімат Шрі-Ланки
Шрі-Ланка погода по місяцях, сезони взимку / влітку :

Клімат в Шрі Ланці, як і погода, значно різняться в залежності від розглянутого регіону країни. Це обумовлено географічним розташуванням острова в субекваторіальній мусонної кліматичній зоні, а також різної висотністю поверхні країни. У Шрі Ланці сформувалися три основні кліматичних зони: прибережні низовини, рівнини і центральне нагір’я.

Прибережні низовини і рівнини будуть відрізнятися в основному середньорічним значенням кількості опадів, температурні ж коливання будуть мінімальні протягом усього року, (зберігаючись на рівні + 28 С вдень і +24 С вночі). Однак мають суттєві відмінності від центральних районів країни в значеннях середніх температур по місяцях. Виражається ця різниця в тому, що вночі взимку в районі Центрального нагір’я можливі такі низькі для решти Шрі-Ланки температури, що можуть проходити заморозки, а рослинність покриватися інеєм.

У зимовий період, в грудні проходить сезон вітрів на півдні, що робить жарку погоду легше переносимою, спадає спека. При цьому океан заспокоюється, настає штиль. Місяцями високого сезону для півдня Шрі Ланки є грудень, січень, лютий. Для сходу острова високим сезоном є червень, липень, серпень.
Середньорічна температура повітря і води в Шрі Ланці :

Через близькість до екватора, зміна пір року на острові виражена не сильно і різниться в основному кількістю опадів, при цьому різниця температур в значенні максимальної та мінімальної величини розрізняються, як правило в межах 4 С. У зв’язку цим можливо говорити саме про середньорічні значення температури повітря і води в Шрі Ланці.

Середньорічна температура води в океані +27 – +29 С. Середньорічна температура повітря на курортах на узбережжі Шрі Ланки в денний час коливається в межах + 28 С – + 32 С, в нічний час – в діапазоні + 24 С – +26 С. У той же самий час в центральних районах країни середньорічні значення температури значно нижче: вдень близько + 18С – + 20С, вночі + 10С – + 14С.
Сезон дощів в Шрі Ланці :

Час періодичного випадання рясних опадів на Шрі Ланці називається “сезоном мусонів” або “сезоном дощів”. Острів схильний до впливу двох мусонів: з Аравійського моря і з Бенгальської затоки. У Шрі Ланці в буквальному сенсі не буває поганої погоди, оскільки присутня на острові кліматична сезонність, так званий період мусонів, змінюється по узбережжю в залежності від пори року.

Таким чином, в той час, коли на Західному узбережжі починається сезон дощів (в кінці квітня – початку травня), на Східному тільки-тільки відкривається високий туристичний сезон. І навпаки: в той час, коли починаються дощі на сході (жовтень), починається сухий сезон на Західному узбережжі.

Погода в Шрі Ланці
Туристичний сезон по побережжю Шрі Ланки (по місяцях) :

Сухий сезон на північно-східному узбережжі: з травня по жовтень;
Сухий сезон на південно-західному узбережжі: з жовтня по травень.
Сухий сезон в Канді січень – березень, липень – вересень.
Сухий сезон у високогір’ї (Нувара Елія, Елла): січень – березень, серпень, вересень.

Сезон дощів по побережжю Шрі Ланки (по місяцях) :

Сезон дощів на північно-східному узбережжі: з жовтня по травень.
Сезон дощів на південно-західному узбережжі: з травня по жовтень.
Сезон дощів у Канді: квітень – травень, жовтень – грудень.
Сезон дощів Нувара Елія: травень – липень, жовтень – грудень.

Найбільш дощовими місяцями для відвідин Шрі Ланки є час зміни сезонів: травень і жовтень. В цей час на південно-західному узбережжі, а також у гірських районах країни випадає максимальна кількість опадів.

Погода по місяцях на курорти і визначні пам’ятки Шрі Ланки …

Варто відзначити, що, незважаючи на насторожує назва кліматичного явища, опади випадають у вигляді тропічних злив і тривають, як правило, зовсім недовго: 20-30 хвилин. При цьому варто врахувати, що, при невеликій різниці середньорічних значень температур повітря в принципі, в прибережних районах в сезон мусонів різниця денних і нічних температур становить буквально 2-4 С.
Карта погоди Шрі Ланки

 

Погода в Шрі Ланці

 

Клімат і погода, сезон дощів на Шрі Ланці

Різниця в погоді за минулими сезонами на узбережжі Шрі Ланки

У сезон дощів зливи можуть йти по 3-4 рази в денний час, а також після заходу, при цьому сильний дощ супроводжується поривчастим вітром і бурхливими в океані хвилями. Купання в сезон дощів не рекомендується, тому що океан штормить, а сильні підводні течії роблять плавання небезпечним. Безумовно, купання, наприклад, в несезон на півдні в серпні і в жовтні (обидва місяці є сезоном мусонів на Західному узбережжі) не можна порівнювати: в серпні рівень води в океані піднімається, вся видима в решту часу, смуга піщаного пляжу виявляється під водою, а хвилі досягають лінії прибережних пальм; в жовтні ж вода бурхлива і купання, хоч і з обережністю, але можливо.

У міжсезоння дощі йдуть тільки після заходу сонця, в денний час будучи вкрай рідко, так що спостереження короткочасного тропічної зливи можна навіть порахувати удачею – після нього значно легше стає дихати, спадає задуха. У нічний же час гарна погода вночі встановлюється лише ближче до закінчення сезону дощів, а в решту часу океан бушує, на небі виникають зірниці, що висвітлюють безкрайню темну поверхню океану, супроводжувані громом і шквалистим вітром.

У сезон стоїть суха погода і стає злегка прохолодніше завдяки повітряним течіям, що приходять на острів взимку. Саме в цей час відкривається високий туристичний сезон, а вночі на узбережжі починають проводитися заходи під відкритим небом.

Згідно з місцевими народними прикметами, виправданість яких була доведена на практиці, дощі завжди йдуть протягом трьох днів перед повним місяцем, так званим днем ​​повного Місяця Пойя.

preloader
Top