Маршрут по Дубаю від місцевих жителей
Прогулянковий маршрут по Дубаю від місцевих жителей:
1. Почніть знайомство з містом з ранкового візиту в Центр культурного взаєморозуміння ім. Шейха Мохаммеда в районі Бур-Дубай. Центр був заснований для того, щоб просвіщати експатів і знайомити їх з традиціями і звичаями ОАЕ, але це також і відмінна відправна точка для туристів – можливість краще зрозуміти місцеву життя.
Тут можна поєднати приємне з корисним – знайомитися з культурою і релігією ОАЕ і одночасно поглинати традиційні Еміратські страви на сніданок в вітряної вежі з запам’ятовується атмосферою.
У вас буде можливість задати будь-які питання про місцевий способ життя і підете ви звідти, маючи набагато краще уявлення про цю країну, ніж до того, як почався ваш сніданок.
2. Поки ви будете в районі Бур-Дубай, не гріх навідатися в квартал Басаків, який ще пам’ятає ті часи, коли Дубай був рибальським селом. У лабіринті з традиційних вітряних веж тепер прописалися галереї та кафе, які так і просяться в ваш список «куди піти в Дубаї».
Загубіться в цьому лабіринті і зайдіть в одну з галерей – ми, наприклад, гаряче рекомендуємо Majiis галерея, де зібрані роботи місцевих та закордонних художників. Ну і наостанок угамуєте спрагу склянкою м’ятного лимонаду в кафе XVA.
3. Поспостерігайте за повсякденним життям. Може, район Аль-Куз і не виглядає на мільйон, але тут знаходяться наймодніші культурні майданчики міста.
Людина недосвідчена не розгледить нічого особливого в районі Аль-Куз. Це промисловий район Дубая, запорошений, забудований одноманітними фабриками і складами, за які оком складно зачепитися.
Однак ж культурно підковані мешканці міста мають іншу думку. Одна тільки авеню Альсеркаль чого варто – в тутешніх складах прописалися наймодніші культурні та художні майданчики міста; називають вони себе арт-xаб «Авеню Альсеркаль».
4. Досліджуйте одну з галерей сучасного мистецтва або ж вирушайте послухати живий концерт. По суботах тут влаштовують Екскурсії по матеріали безкоштовні галереям, стежте за новинами на сайті «Авеню Альсеркаль».
5. Якщо хочете спробувати розваги, які в пошані і у місцевих жителів, і в іноземців, то обов’язково відправляйтеся ввечері курити кальян. Навіть якщо курити ви насправді не будете, то хоч подивіться на місцеве життя без прикрас – особливо це актуально в більш холодні місяці, коли здається, що все місто проводить щовечора на вулиці.
6. Ресторан Двір, захований в серці готелю Манзо Downtown – ідеальний вибір для кальянної вечірки: тютюн тут м’який, інтер’єр – ефектний, а їжа – смачна.
7. Пропустіть торгові центри – вирушайте на ринки. Ринок Райп (Зрілий ринок) – справжнє джерело всього на світі, від прикрас до одягу, поп-ап кафе і живиx концертів. Тут можна знайти все що завгодно – від прикрас ручної роботи до одягу, від продуктових крамниць до живих концертів.
Зайти сюди в п’ятницю вдень, особливо в більш прохолодні місяці, – це суперова думка. Розклади іноді змінюються – тому завжди варто звіриться з сайтом ринку.
8. Якщо ринки вам не до душі, вирушайте в місце під назвою Колективний в районі Аль-Куз. Цей нещодавно відкритий торговий центр з бутиками перспективних дизайнерів – приємна альтернатива дубайським моллам. Після того як купите незвичайні сувеніри або подарунки для рідних і близьких, вирушайте в кафе Brew і випийте свій чесно заслужений флет-уайт.
9. Плануйте свою поїздку в Дубай таким чином, щоб вона захоплювала п’ятницю (вихідний в арабських країнах) – тоді ви зможете насолодитися Бранч, улюбленою розвагою тутешніх експатів. У Дубаї всерйоз взялися за справу і придумали свою, дубайський різновид бранча, – необмежений шведський стіл, непотухающій кальян і розваги в якості бонусу.
Закиньте всі справи і вирушайте в коктейль Кухня в комплексі Джумейра-Лейк-Тауерс на так званий «вініловий бранч» – щоб неспішно потягувати шприц і пробувати закуски і основні страви з меню (ми радимо різотто з козячим сиром).
10. Якщо вип’єте занадто багато коктейлів, і на наступний день захочете їжі, багатої вуглеводами, та ще й з сиром, то ви обов’язково повинні спробувати знамениті коржі з сиром манакіш з ліванської пекарні Al Reef в районі Джумейра 3. Місцеві жителі і іноземці роками стікаються сюди за цим делікатесом. До того ж велика порція коштує лише 3 долари – це копійки дубайським стандартам.
11. Бу Qtair – обов’язковий пункт для гурмана і для любителя морепродуктів. Колись це був вагончик в тіні готелю Burj Al Arab на пляжі Умм-Сукейм, згодом ресторан переїхав на іншу сторону вулиці в спеціально збудоване приміщення – а смачна їжа і чарівність цього закладу (довгі черги і система замовлення) переїхали за компанію.
Якщо у вас досить терпіння, щоб дочекатися можливості зробити замовлення, ви будете винагороджені – вас чекають страви з сьогоднішнього улову, а також рибне карі та паратхі – коржі з пшеничного тіста. Дуже смачно!
12. Хочете ще більше здорової їжі? Тоді йдіть в одне кафе по життю ‘п Одна біля пляжу Джумейра. Сироїдіння стає все більш популярним в Дубаї – і, здається, мода на нього пішла рівно звідси. Кафе знаходиться в саду – а це приємний бонус для міського закладу. Коли тільки заходиш всередину, здається що потрапив в типовий хіпі-заклад в Таїланді.
Це місце ідеально підійде для здорового обіду в богемній атмосфері; ми радимо сирну пасту з цукіні з гострим тайським соусом. Тут же знаходиться оздоровчий центр, де проходять заняття з йоги і медитації.
13. У Дубаї не бракує фантастичних готелей, але якщо ви хочете щось не таке очевидне, то бронюйте номер в XVA Art Hotel. Цей богемний готель в центрі району Аль-Фахіді – єдиний бутик-готель Дубая з яскраво вираженим характером. Інтер’єр кожного номера натхненний одним з аспектів еміратської культури.