Національна кухня Туреччини
Особливості кулінарних традицій певного народу завжди тісно пов’язані із розвитком суспільства, його культурою та особливостями. Актуальні тренди змінюють один одного, поступово формуючи цілісну і гармонійну картину, що ввібрала у себе все найкраще за роки і сторіччя.
Кочовий спосіб життя турків у давні часи мав свій вплив на особливості розвитку національної кухні. До популярних страв приєднувалися все нові інгредієнти та способи приготування. В часи Османської імперії їжа взагалі представляла собою окремий культ серед знаті.
Значний вплив на місцеві страви мав іслам та його обмеження. Це заборона сивини, алкоголю, специфічні пости. Також свій відбиток залишали і традиції інших народів, які проживали на території держави: греків, персів, арабів, тюрків, тощо. У результаті сучасна турецька кухня представляє собою надзвичайне різноманіття страв та їх варіацій з певними регіональними тенденціями та особливостями. Більшість рецептів – це збалансоване поєднання різноманітних продуктів, що знайшло своїх прихильників по всьому світу.
Основні страви
Серед основних турецьких страв – різноманітні варіації тушкованого з овочами м’яса, супи із сочевиці, рис чи булгур, сарма, долма та інші популярні рецепти. Місцева особливість – супи на основі йогурту. До них додаються різноманітні злаки, бобові, крупи.
Для приготування традиційного плову у Туреччині використовується не лише м’ясо, а й курятина чи риба. Популярний гарнір – овочеві плови, які смакують з айраном чи цациком. З овочевим пловом часто подають соковиті, ситні кебаби.
Донер-кебаб – страва, більш відома під арабською назвою шаурма. М’ясо, обсмажене на вертелі, загортається у піту чи лаваш із овочами та соусом. Кьофте – особливі турецькі тефтелі, до яких часто додаються горіхи, овочі та інші наповнювачі. Рецепти відрізняються в залежності від регіону.
Популярні десерти Туреччини
Для виготовлення турецької випічки зазвичай використовується дріжджове чи прісне тісто, до якого входять молоко, яйця, масло та мука, місцеві спеції і приправи. Розповсюдженим є використання йогурту, що додається майже повсюди. Окрім солодкої випічки зустрічаються начинки із м’яса, сиру, овочів у поєднанні з ароматними травами.
Основа турецьких десертів – фрукти та ягоди, які вживають у свіжому та засушеному вигляді. З них готують мармелад, джеми, всесвітньо відомі східні солодощі – рахат лукум, халву, марципан, баклаву, локму, мухаллебі. Особливий різновид лукума – джезерьє, в основі якого – морквяний сік, зварений із цукром до загущення. Місцева баклава чи пахлава відрізняється використанням горіхів та медового сиропу у поєднанні із тонким багатошаровим тістом.
Окремої уваги заслуговує турецька кава, відома у всьому світі. Гордість турецьких кавоварів – неперевершений смак та щільна пінка. Технологія приготування передбачає додавання цукру у самому початку процесу. Варити таку каву традиційно рекомендується на прогрітому піску. Після того, як підніметься перша піна, необхідно зняти джезву, почекати кілька хвилин та повторити процес по колу. Чим більше повторень – ти щільніша пінка.
А щоб відвідати Туреччину та спробувати всі смаколики самостійно, не турбуючись про вибір туру і різноманітні організаційні питання, зверніться до нас, агенції “Везувій Тревел”!