Національні страви Болгарії. Що обов’язково спробувати?
Літній відпочинок – чудовий привід відвідати чорноморське узбережжя Болгарії, відоме привабливими пляжами, теплим морем і гостинним населенням. Окрім місцевих краєвидів і культурних пам’яток, варто також насолодитися місцевими ароматними і смачними стравами.
Національна кухня Болгарії – цікава, різноманітна і доступна. Більшість страв можна легко приготувати і вдома, адже в них зазвичай використовуються прості і доступні інгредієнти. На розвиток болгарської кухні впливали вірменські, грузинські, грецькі та турецькі звичаї і традиції. У стравах поєднуються різноманітні овочі, молочні та кисломолочні продукти, характерні спеції, особливою популярністю серед яких користуються чабрець, пажитник і місцеві суміші.
Супи
Серед болгарських супів особливою популярністю користується таратор, просто незамінний влітку. До його складу входить кисле молоко, огірки і кріп. Часто додаються волоські горіхи, часник, масло та різноманітні спеції. Вірмени називають такий освіжаючий суп вірменською окрошкою.
Ароматний суп-чорба існує у різних варіаціях. Найчастіше це чорба з баклажанами, куди також входять помідори, солодкий перець, селера, часник, трави та спеції. Простий рецепт поєднується з цікавим, насиченим смаком.
Другі страви
Обов’язково варто спробувати чушка бурек – перець, фарширований бринзою, сиром, яйцем і травами. Перець готується у паніровці і легко здивує своїм незвичним смаком. Каварма готується з яловичини чи свинини, грибів, солодкого перця, помідорів та часнику. Найкраще вона смакую до сухого червоного вина. Кебабчета – своєрідні котлети на паличці. Взагалі саме серед других страв значно відчувається вплив турецької кухні. Також популярні картопляні страви, риба та морепродукти.
Закуски
Найбільш розповсюджена закуска Болгарії – шопський салат. За своїм складом він нагадує добре відомий грецький. Це помідори, перець, огірки і болгарська бринза, заправлені оливковою олією.
Болгарські сири потребують окремої уваги. Це не тільки надзвичайно смачна місцева бринза сірене, а й кашкавал – традиційний сичужний сир. Вони подаються окремо, додаються до різних страв, готуються у паніровці. Сірене по-шопськи тушкується у горщику з додаванням яйця та овочів. До сірене по-тракійськи входять ще й смачні місцеві копчені ковбаски.
Випічка
Поїхавши до Болгарії, неможливо не скуштувати баницю, особливу сирну випічку, що не має аналогів. Страва часто подається на сніданок і користується надзвичайною популярністю серед місцевого населення чи гостей. До її складу входить бринза, яйця і сметана, а готовий пиріг нагадує рулет, закручений у спіраль. Існує також пататнік – баниця з картоплею, тиквеннік – з тиквою, зелена баниця – з листям шпинату чи буряка.
Алкогольні напої
Місцеве вино у Болгарії переважно сухе. Найпопулярніший напій – ракія, самогонка, яку женуть з усіх доступних фруктів, поєднуючи цікаві і незвичні інгредієнти. Більш витончена анісова горілка має назву мастика. Вона подається переважно з льодом, за рахунок чого набуває мутного, димчастого, дещо молочного кольору.
А відвідати Болгарію без додаткових проблем і організаційних питань допоможуть спеціалісти агенції “Везувій Тревел”.