м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7738 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Памятка для тих хто подорожує в Болгарію

Памятка для тих хто подорожує в Болгарію

Громадянам України потрібна віза – 35 євро, діти, студенти до 21р і пенсіонери – безкоштовно. Візу виготовляємо до автобусного туру або до наземного обслуговування( на своєму авто)

1. Сезони
Ранньою Весною ви ще можете спробувати побувати на гірськолижних курортах країни. Але краще їхати в спа-центри, або гірські курорти. На початку весни температура коливається від 0 до + 15 ° С. З травня відкривається сезон пляжного туризму. Вода ще прохолодна, але температура повітря вже доходить до + 23 ° С.
Літо в Болгарії тепле та жарке, особливо на узбережжі Чорного Моря і на півдні. У літні місяці на чорноморському узбережжі немає великих хвиль і дощів, погода спекотна. Пік літнього сезону починається на другому тижні липня і триває до кінця серпня. У цей період дуже чудова погода.
В вересні тут оксамитовий сезон. Густі сади з соковитими плодами і зеленню, багатий урожай овочів і фруктів, молоде вино, приємна температура моря і повітря приваблюють багатьох. Це гарний час для верхової їзди, походів в гори, прогулянки на велосипеді, екскурсії, відвідування культурних подій та фестивалів.
Зимою в Болгарії не буває занадто холодно. Морози понад -20 ° С досить рідкісні, а ось -10-15 ° С – трапляється досить часто. І все ж найчастіше ви застанете близько 0 ° С. На гірськолижних курортах, в горах, погода більш холодна, і тут сніг лежить аж до весни. Трапляються і відлиги, тому важливо стежити за погодою.

Памятка для тих хто подорожує в Болгарію

2. Головні курорти
Золоті піски.

Місцеві пляжі відзначені «Блакитним прапором» – ознака за чистоту і екологічність, а інфраструктура курорту має вражаючий рівень. Широка пляжна смуга розтяглася біля підніжжя зелених пагорбів, а сам курорт знаходиться всього в 17 км від міста Варна, що дозволить при бажанні легко поєднати насолоду яскравою атмосферою курорту і принадами міського життя. Так само в безпосередній близькості від Золотих Пісків знаходяться руїни знаменитого монастиря Аладжа, висіченого в скелі.
Сонячний берег.

На 10 км піщаних пляжів є все для чудового відпочинку: дитячі ігрові майданчики, безліч ресторанів, розважальних закладів і готелів. Вся пляжна зона повністю відкрита для громадського користування, однак при цьому велику частину території займають шезлонги, орендувати які можна за окрему невелику плату.
Святий Костянтин та Єлена.

Величезна кількість історичних будівель, в тому числі православного монастиря XVI століття і гірське село Кастріца, що датується XIV століття, прекрасно урізноманітнює ваш відпочинок. Точно так як заняття спортом (тут для цього є безліч можливостей) і спа-процедури. Зупинитися можна в одному з розкішних (але дещо не дорогих) місцевих готелів чи вілл.
Рівьера.

Це те, що вам потрібно. Цей тихий і спокійний курорт, чия назва асоціюється радше з Францією чи Італією, заховане в оточенні густих лісів. Це курорт для розслабленого відпочинку удвох. Виберіть один з розкішних місцевих курортів і побалуйте себе в одному з численних спа-центрів, щоб урізноманітнити своє пляжне проведення часу.
Созополь.

Один з найстаріших міст Чорноморського узбережжя, а тому це місце багате історичними поселеннями, руїнами, церквами та іншими цікавими спорудами. Крім цього, курортний Созополь добре відомий фестивалями кіно і мистецтва «Аполонія», який проходить в цьому місті. Якщо ви великий любитель історії та культури, і з радістю включили б в свій відпочинок культурну складову, Созополь стане для вас справжньою знахідкою.

vidpochynok v bolgarii
Балчик.

Один з найкрасивіших портових міст берегової лінії Болгарії. Тут багато прекрасних пляжів, проте, саме місто здатне дати вам набагато більше, ніж тільки це. Його пам’ятка набагато різноманітніша, і ви без зусиль знайдете тут все, що душа забажає, будь то ботанічні сади, історичні палаци або автентичні галькові вулички.
Албена.

Албена вважається одним з кращих курортів Болгарії, призначених для сімейного відпочинку. Тут є все: великий вибір готелів, ресторанів, розважальних і спортивних закладів на будь-який смак, ну і, звичайно, широко розвинена пляжна інфраструктура. Зручне розташування Албени, крім того, надає широкий вибір одноденних екскурсій з міста, не дуже втомливих, але цікавих для дітей.
Поморьє.

Якщо ви великий любитель СПА, то Помор’я має очолювати ваш список болгарських курортів. Це ще одне з найстаріших міст Болгарії славиться своїми оздоровчими мінеральними джерелами. Насолоджуйтесь грязьовими ваннами, спостерігайте за птахами, ніжачись в соляній лагуні або просто відпочивайте на пляжі, приймаючи порцію сонячних ванн.

Еленіте та Святий Влас курорти для сімейного відпочинку з дітками, прекрасні хвойні ліси, лікування дихальних шляхів.

3. Речі, які варто зробити в Болгарії
Побувати в стародавньому театрі в Пловдіві
Прогулятися по ботанічному саду в Балчику
Вдихнути аромат Долини Троянд біля містечка Казанлик
Погуляти по вузьких вуличках Старовинного Несебру
Позагаряти на пляжах Сонячного Берегу
Пройтись вулицями Софії
Заблукати в кам’яному лісі біля Варни
Побувати на фестивалі національного одягу в селі Жеравна
Насолодитись старовиною Созополя

Памятка для тих хто подорожує в Болгарію

4. Що спробувати
Луканка – сиров’ялена ковбаса, яка, як і суджук, зустрічається практично на будь-якому обідньому столі, в будь-якому ресторані Болгарії.
Бринза – як і в країнах Середземномор’я, цей солений сир з овечого, коров’ячого, козячого або буйволиного молока тут дуже популярний і входить в багатоскладові страви, або ж використовується сам по собі.
Баніца – найчастіше солоний пиріг з тонкого листкового тіста з бринзою або іншою начинкою, використовується як друга страва або закуска.
Попара – популярна страва простолюду, яка збереглася як національна не тільки в Болгарії. Зазвичай готується з хліба дво- або триденної свіжості, який заливається гарячою рідиною (чаєм, молоком, в простому варіанті водою), іноді додається бринза, масло, маслини.
Погача – маленький круглий хліб, іноді коржик, зазвичай солоний, хоча є і солодкий погача. Південні слов’яни нерідко печуть разом кілька штук відразу.
Шопский салат – національний салат Болгарії, до складу якого обов’язково входить бринза, помідори, зелень і болгарський перець.
Таратор – холодний суп, популярний в літній час. Кисле молоко або нежирний несолодкий йогурт, горіхи, часник, кріп та інші інгредієнти входять до його складу.
Муссака – приклад близькосхідної страви, характерне для болгарської кухні. Це м’ясо, запечене з баклажанами і помідорами.
Ракія – горілка, настояна на сливах, персиках, грушах, яблуках, абрикосах, черешні, винограді. Настоюють її і на травах.
Мастіка – анісовий, досить міцний і ароматний напій.
Боза – слабоалкогольний ферментований напій, поширений на Балканах. Настій з бродіння з пшениці, кукурудзи або проса.

Памятка для тих хто подорожує в Болгарію

5. Поради
Памятайте, що вираз згоди-незгоди в Болгарії протилежно прийнятому у нас. А це значить, що в знак згоди болгари качають головою, а при запереченні кивають, вірніше, злегка підкидають голову.
Телефонний дзвінок в іншу країну або місто можна зробити з будь-якого телефону-автомата. Для цього використовуються телефонні картки компаній «Мобіка», картки і апарати синього кольору, і «БулФон», картки і апарати оранжевого кольору. Вони продаються в відділеннях зв’язку, газетних кіосках, невеликих магазинчиках і в готелях. Витрата умовних одиниць на картку вказується на дисплей телефону під час розмови. Дзвінки по картках обходяться дешевше, ніж дзвінки з готелю.
Магазини в Болгарії відкриті з 9:00 до 19:00 (на курортах до 22:00) з понеділка по п’ятницю. Субота – короткий день, багато магазинів працюють без вихідних. Продуктові магазини часто працюють цілодобово.
Валюта – Болгарскій лев (BGN). Кредитні картки приймаються в основному в банках і великих готелях, супермаркетах. Оплата проводиться найчастіше готівкою.
Обмінювати валюту можна в обмінних пунктах, які розташовані повсюдно, слід звернути увагу, чи бере обмінний пункт комісію, так як вигідний курс обміну може бути зменшений оплатою комісії, яка досягає 15-20%.
Офіційна мова країни – болгарська. Часто вживають російську, англійську, німецьку. Російською мовою володіє в основному покоління 70 років минулого століття, яке ще вивчало його в школі.
Фотографувати заборонено в більшості музеїв і церков. Щоб зробити фото в мечеті, слід отримати спеціальний дозвіл. Заборонено фотографувати військові об’єкти, аеропорти і прикордонні застави. Крім цього, вважається непристойним знімати незнайому людину з близького плану.

preloader
Top