м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7486 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Столиця Мальдів – Мале. Що подивитись?

Столиця Мальдів – Мале. Що подивитись?

Мале – одна із найменших столиць світу, невеличкий острів-місто, що, незважаючи на свої розміри, залишається культурним, економічним та політичним центром Мальдів. Саме цей острів називають островом султанів, хоча на перший погляд він нагадує скоріш екзотичне поселення.

Піщані вулички зберегли свою самобутність. Бурхливе життя вирує лише на північній стороні, а також біля порту та ринків. Дві головні вулиці, перетинаючись, утворюють чотири житлових райони:

 – Мафанну, де розташовані посольства, ринки, порт, сімейні пансіони;

Хенвеіру – найбагатший, розкішний квартал із банками та міністерствами;

Галолу – спокійний та житловий район;

Мачанголі – квартал ресторанів та кафе.

Чим відвідати у Мале?

Столиця Мальдів – Мале. Що подивитись?

При своїй компактності, Мале – місто, багате на культурні пам’ятки та цікаві місця. Серед них:

 – Парк Джумурі-Майдан. Центр сімейного відпочинку для приємних прогулянок вздовж уквітчаних алей та мальовничих видів.

 – Парк Султана. Раніше саме тут знаходився розкішний султанський палац, зруйнований під час подій Другої республіки. Султанські сади перетворені на багатий зелений парк. Про минуле нагадує збережене крило королівської резиденції.

 – Національний парк. Розташований у збереженому крилі у парку Султана. Експонати присвячені місцевій історії, спробам державних переворотів, часу поширення ісламу, традиціям буддизму та місцевій культурі. Окремої уваги заслуговує експозиція ритуальних музичних інструментів та особистих речей правлячих династій.

 – Палац Муліаге. Збудований у 1913-му році навпроти мечеті Хукуру. Архітектор зі Шрі-Ланки втілив свій проект у колоніальному стилі. Поблизу – розкішний сад.

Неможливо відвідати мусульманську країну та не згадати про мечеті та мінарети. У столиці їх близько двадцяти п’яти. Найбільш відомі:

 – Ісламський центр та Велика мечеть. Один із найбільших центрів у Азії, у якому – бібліотека, навчальні аудиторії та конференц-зали. Велика П’ятнична Мечеть вміщає до 5 тисяч віруючих.

 – Хукуру Миски. Незрівнянний зразок творчості місцевих ремісників, збудований у 1856-му році. Мечеть споруджена на місці язичницького храму бога Сонця. На коралових стінах майже непомітні стики блоків. У інтер’єрі – різні панно із сандалового та тикового дерева, прикрашені орнаментами та цитатами Корану.

 – Білий мінарет. Збудований ще в 1675-му році за наказом султану Ібрагіма Іскандера I. Поблизу – кладовище, де поховані султани, їх дружини та сановники.

Серед мечетей та мінаретів на увагу також заслуговує нетипова архітектурно мечеть Бандара Миски, стародавня зелена мечеть Дарума Варіта Миски, «подорожуюча» мечеть Калу Вакару Миски. Також не варто забувати про могилу Мухаммеда Такуруфану та усипальниці Медузияраї.

Що ще потрібно знати про Мале?

В околицях Мале – численні острови. Серед них – Хулуле, територію якого займає аеропорт, Віллінгілі із бездоганними пляжами та кришталевою водою, невеличкий острів Ара із президентською резиденцією, національний заповідник Куда-Бандос та інші.

Відвідуючи релігійні святині мусульман, варто з повагою ставитися до їх традицій. Одяг має закривати руки та ноги. Біля входу необхідно зняти взуття та омити ноги у спеціальних ритуальних басейнах. Також краще не брати із собою фотоапарат.

Цікаво та комфортно відпочити у Мале допоможе туристична агенція “Везувій Тревел”! Більше не доведеться перейматися через буденні організаційні питання!

preloader
Top