м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7316 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Тадж Махал – найвідоміша культурна пам’ятка Індії

Тадж Махал – найвідоміша культурна пам'ятка Індії

Тадж Махал – унікальна і найвідоміша індійська пам’ятка, яку щорічно відвідують мільйони туристів з усіх куточків світу.

Ще в липні 2007-го року в Лісабоні склали список семи нових чудес світу, в який входить мавзолей-мечеть Тадж Махал. Унікальна споруда знаходиться в Агрі, поблизу від річки Джамна. Відстань до нього від Нью Делі складає 215 км, а від Гоа – понад 1700 км.

Тадж Махал – кращий приклад архітектури моголів, в якій поєднуються елементи і традиції індійського, арабського та перського стилів. У 1983-му році мечеть названа об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Особливий зовнішній вигляд грандіозній споруді надає не тільки дивовижна і продумана архітектура, а й по-справжньому розкішні матеріали. Стіни викладені напівпрозорим полірованим мармуром, привезеним за сотні кілометрів спеціально для будівництва. При денному освітленні він виглядає сніжно-білим, на зорі – ніжно-рожевим, а в місячну ніч – іскристим сріблястим. Для інкрустації використані агати, малахіт, бірюза, сердолік та інші мінерали і дорогоцінне каміння.

Історія Тадж Махалу

Тадж Махал – найвідоміша культурна пам'ятка Індії

Історія Тадж Махалу – це в першу чергу історія кохання правителя Великих Моголів Шах-Джахана до його дружини Мумтаз Махал. Незважаючи на великий гарем, саме Мумтаз, яку Шах-Джахан взяв за дружину ще дев’ятнадцятирічною, залишалася для нього єдиною і неповторною. За їх спільне життя вона народила йому чотирнадцять дітей: вісьмох хлопчиків і шістьох дівчаток.

Мумтаз померла під час останніх пологів. Не знаходячи собі місця від горя, Шах-Джахан оголосив дворічний траур і наказав увічнити пам’ять дружини справді грандіозним спорудженням, яке змогло б передати її красу і силу його почуттів. Новий палац був побудований прямо над могилою. Кілька років потому там поховали і самого Шах-Джахана.

Матеріали для роботи звозилися з усіх кінців Азії. Для транспортування використовувалися тисячі слонів. Загальна кількість різновидів коштовного і напівкоштовного каміння, використаного при оформленні – близько тридцяти. Над проектом працювало двадцять тисяч робочих, а також запрошені скульптори, каліграфи і різьбярі по каменю з Сирії, Туреччини, Ірану, Бухари, Белуджістану.

Згідно з легендою, задум Шах-Джахана не обмежувався одним палацом. По інший бік річки повинна була з’явитися його точна копія, тільки з чорного мармуру. Але втілити бажане в життя він так і не встиг. До цих пір достовірно невідомо, наскільки ця історія правдива, як і невідома справжність інших міфів і легенд, пов’язаних з фантастичним місцем.

Що ще потрібно знати?

Тадж Махал – найвідоміша культурна пам'ятка Індії

До цього дня ніхто не знає, хто саме будував Тадж Махал. Наскільки відомо, автором основної ідеї був Устад Ахмад Лахаурі, але над її втіленням працювала ціла група архітекторів, склад якої періодично змінювався.

За своєю суттю Тадж Махал – не окрема будівля, а цілий комплекс споруд. Центральний елемент – мармуровий мавзолей з куполом, будівництво якого почалося в 1632-м, а закінчилося – в 1648-му році. Решта споруд були закінчені тільки до 1653-го року.

Усередині усипальниці – дві гробниці: шаха і його дружини. По кутах – чотири мінарети, які спеціально спроектовані і розташовані так, щоб навіть при падінні не пошкодити центральну будівлю. Висота мармурового купола досягає 35 метрів, а через характерну форму його називають цибульним. Чотири купола менших розмірів, але аналогічної форми розміщені по кутах гробниці. Всі вони завершуються традиційними позолоченими фігурами. Вінець головного купола (місяць в ісламському стилі) також був золотим, але пізніше замінений точної бронзової копією.

А щоб не витрачати дорогоцінний час на планування та організацію насиченої відпустки з різноманітною культурною програмою, звертайтеся до турагенції “Везувій Тревел”!

preloader
Top