м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7316 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Топ 20 фактів або коротко про Туреччину

top-20-faktiv-abo-korotko-pro-turechchinu

Туреччина – країна з багатою та насиченою історією, величезним культурним спадком та особливим східним колоритом.

1. Географічне положення. Туреччина розташована на території Західної Азії та часткового – Південно-Східної Європи. Омивається Середземним, Егейським, Мармуровим, Чорним морями, протоками Босфор та Дарданелли.

2. Сезон відпочинку. Основний сезон – травень-жовтень. Приток туристів зростає у червні. Липень – піковий сезон. Серпень – найбільш спекотний місяць. Кінець серпня та вересень вважаються оксамитовим сезоном. У жовтні спека поступово йде на спад.

3. Клімат. На заході та півдні – середземноморський, завдяки чому Анталія та весь район називаються Турецькою Рів’єрою. Центральні регіони – континентальний. На сході – різко континентальний. Північне узбережжя характеризується значною кількістю опадів.

4. Валюта. Основна турецька валюта – турецька ліра. У більшості туристичних точках можливий розрахунок доларами чи євро. Приймаються чеки та картки. Іноземна валюта ввозиться та вивозиться без обмежень, турецька – у межах 1000 лір.

5. Курорти. Столиця – Анкара. Узбережжя Анталії – Анталія, Кемер, Белек, Аланія, Сіде. Егейське узбережжя – Мармаріс, Фетхіє, Бодрум. Основні зимові курорти – Улудаг, Сарикамиш, Карталкая, Паландокен та Давраз. Величезна кількість екскурсійних міст, історичних та культурних пам’яток.

Історія та культура

1. Найбільше місто та розвинутий туристичний центр – Стамбул, визнаний у 2010-му році культурною столицею Європи. За свою історію Стамбул був столицею трьох імперій: Римської, Візантійської та Османської.

2. На території Туреччини існувала легендарна Троя. Тут же були збудовані двоє із чудес світу: Мавзолей у Галікарнасі та храм Артеміди.

3. Туреччина постійно поповнює список об’єктів ЮНЕСКО. На 2014-ий рік їх нараховувалося тринадцять.

4. На території країни діють більш ніж 78 тисяч мечетей. Серед 50 країн, основною релігією яких являється іслам, лише у Туреччині релігія повністю відокремлена від держави.

5. Блакитна мечеть – видатний шедевр світової та ісламської архітектури. Вона являється одним із символів Стамбулу та нараховує шість мінаретів.

Корисні поради

1. Гості країни не зобов’язані дотримуватися мусульманських правил та обмежень. Але пам’ятайте по повагу до чужих традицій та культури.

2. На території країни багато висококласних готелів на будь-який смак. У більшості з них присутня анімація – спеціальна служба для розваги туристів.

3. У Туреччині прийнято торгуватися. Таким чином можна скинути початкову ціну у кілька разів.

4. Турки – доброзичлива та товариська нація. Вони часто та активно встановлюють нові особисті контакти з туристами та гостями.

5. У родинах гостей часто приймають надворі, який тут вважається продовженням будинку.

6. Найбільший та дешевший базар – Стамбульський. Магазини працюють щодня, крім неділі та релігійних свят. Більшість точок на курортах не мають вихідних.

7. Серед основних святкових днів – Новий Рік (1 січня), День незалежності (23 квітня), День праці (1 травня), День молоді та спорту (19 травня), Морський день (1 липня), День озброєних сил (26 серпня), День перемоги (30 серпня), День звільнення (9 вересня), День проголошення республіки (28-29 жовтня). Релігійні свята прив’язані до місячного календарю, тож дати варіюються.

8. Напруга мережі майже скрізь – 200В, але іноді понижується улітку. Рідше зустрічається 110В.

9. Медичне обслуговування платне. Зазвичай хворі їздять до лікарів самі, без виклику.

10. За послуги прийнято залишати чайові. Їх залишають не лише офіціантам, а й водіям, таксистам, носіям, тощо.

А щоб сповна насолодитися довгоочікуваною відпусткою та перевагами мандрівки, не турбуючись про організацію та різноманітні нюанси – зверніться до нас, турагенції “Везувій Тревел”!

preloader
Top