м. Львів, пл. Петрушевича 3, офіс 237

Телефон (032) 242 6 979
Телефон (096) 133 0 333
Замовити Консультацію
7322 Туристів
відправлено в подорож
Меню
Заявка на підбір туру
Наш канал в viber

Стамбул туристичний. Що варто відвідати?

stambul-turistichnij-shho-varto-vidvidati

Стамбул – місто з репутацією однієї із найвідоміших культурних та історичних столиці світу. Безліч музеїв, архітектурних пам’яток та інших цікавих місць приємно вразять та здивують навіть досвідчених мандрівників.

Серед відомих споруд:

  • Блакитна мечеть. Унікальна будівля, збудована за часів султана Ахмеда І. Мечеть нараховує шість мінаретів та вважається однією із наймальовничіших архітектурних пам’яток.
  • Галатська башта. Одна із найстаріших пам’яток міста. Висока та розташована на однойменному пагорбі, вона помітна майже з будь-якого району.
  • Палац Топкапи. Довгий час він залишався резиденцією турецьких падишахів. Сьогодні це один із найбагатших музеїв світу.
  • Вокзал Хайдарпаша. Історична споруда, що стала одним із символів міста і Туреччини у цілому.
  • Фортеця Румелі Хісар. Могутня фортеця розташована у самому центрі європейської частини міста, на берегу Босфору, поблизу мосту імені султана Фатіха.
  • Палац Бейлербей. Розкішний палац в однойменному столичному кварталі довгий час слугував резиденцією Оттоманських правителів.

На території Стамбулу і його околиць розташовані і інші пам’ятки, що потребують уваги. Це унікальній, найбільш «не-турецький» палац Долмабахче, шедевр архітектора Сінана – мечеть Сулейманіє, одна із основних місцевих святинь – мечеть Султана Ейюпа, величезна кількість живописних вуличок та куточків.

Музеї Стамбула

Військовий музей Стамбула

Окрім історичних та архітектурних пам’яток Стамбул багатий на музеї, які обов’язково зацікавлять допитливих гостей. У колишній споруді військової академії розташований Військовий музей Стамбула з великою та різноманітною експозицією. Музей Рахмі Коча – приватний музей, присвячений історії розвитку транспорту, комунікацій та промисловості. Його засновник – Рахмі Коч, голова відомого промислового конгломерату Туреччини та представник впливової родини.

 

Поява Музею мозаїк – результат дивовижних знахідок під час будівельних робот на території Султанахмету. Музей турецького та ісламського мистецтва дозволяє сповна поринути в історію та культуру країни, заглибитися у тонкощі східного колориту.

Серед затишних куточків звичайного житлового району прихований музей Каріє, розташований у старовинній церкві. Музей невинності – цікава та унікальна знахідка. Відомий турецький письменник та нобелевський лауреат Орхан Памук втілив час у повсякденних і побутових предметах.

Що ще варто зробити під час відпустки у Стамбулі?

Хамам

Існує кілька речей, які просто зобов’язаний спробувати кожен гість Стамбула. Обов’язково варто насолодитися походом до хамаму султана. Найвідоміші із них – Чемберлиташ та Айя-Софія Хюррем Султан.

Оцінити масштаби Стамбула на відстані можна завдяки Принцевим островам. Саме тут знаходяться кращі оглядові площадки, добратися до яких можна морем від пристані Кабаташ. Незабутні спогади подарує круїз по Босфору, завдяки якому так легко відкрити для себе місто у новому ракурсі.

Любителі національної кухні зможуть оцінити місцеві смаколики, а прихильники шопінгу знайдуть для себе безліч цікавинок. У Стамбулі є все для активного та насиченого чи максимально тихого і затишного відпочинку в Туреччині. А щоб спланувати ідеальну програму, легко та вигідно відвідати Стамбул і провести незабутню відпустку, зверніться до нас, агенції “Везувій Тревел”!

preloader
Top